REȘIȚA – Primarul Ioan Popa a anunțat că va menține bugetul din ultimii doi ani pentru CSM Reșița!
REȘIȚA – Dorinel Munteanu este noul antrenor al echipei CSM Reșița, semnând un acord valabil pe trei sezoane cu gruparea din Valea Domanului!
REȘIȚA – Rămas liber de contract după despărțirea de FC Hermannstadt, experimentatul tehnician Dorinel Munteanu (57 de ani) este gata să revină în circuit și se află în tratative cu CSM Reșița! Discuțiile finale dintre Dorinel Munteanu și CSM Reșița vor fi luni!
REȘIȚA – Așa susține presa locală din Sibiu, după ce antrenorul cărășean nu a mai continuat colaborarea cu cei de la Hermannstadt, cu care a retrogradat în Liga 2. Ora de Sibiu susține că Dorinel Munteanu „a ajuns la un acord verbal cu CSM Reșița și va fi prezentat luni la noua sa echipă”!
CARAȘ-SEVERIN – Gică Popescu a fost marți la Grădinari și Socol, acolo unde s-au născut foștii săi colegi de generație, Dorinel Munteanu și Miodrag Belodedici! În numele ”Generaţiei de Aur”, acesta a oferit două premii în bani în valoare de 9.000 de euro fiecare, mingi şi echipamente sportive copiilor de la şcolile ”Sfântul Sava” din Socol, localitatea de naştere a lui Miodrag Belodedici, şi ”Pavel Bordan” din Grădinari, comuna natală a lui Dorinel Munteanu!
REȘIȚA – La scurt timp după ce a semnat prelungirea contractului cu CSM Reșița, Marian Drăghiceanu s-a transferat la Oțelul Galați și va juca din sezonul viitor în Superligă!
REȘIȚA – Primul episod al campaniei despre Cupa României îl are ca ambasador FRF pe Miodrag Belodedici, de 5 ori câștigător al Cupei, și în postura de gazdă specială pentru trofeu pe Dorinel Munteanu, jucătorul cu cele mai multe meciuri pentru naționala României, dar care nu a cucerit Cupa României! Nici ulterior, din postura de antrenor!
REȘIȚA – De la sfârșitul săptămânii trecute, Dorinel Munteanu nu mai este „principalul” Reșiței, iar antrenorul a ținut să specifice faptul că nu din cauza salariului său nu a mai continuat în Valea Domanului!
REȘIȚA – Contractul lui Dorinel Munteanu cu CSM Reșița a ajuns la final, iar antrenorul cărășean nu va continua și din sezonul viitor pe banca rosso-nerilor!
REȘIȚA – Majoritatea fotbaliștilor de la CSM Reșița își încheie contractele la data de 30 iunie, iar președintele Bobar este optimist că aceștia vor evolua în Valea Domanului și din sezonul viitor!
