Caraş-Severin, Romania

CARAȘ-SEVERIN – Pompierii ISU „Semenic” au avut de lucru și în primele ore ale weekend-ului.

La Oravița, o pisicuță poznașă a reușit să rămână blocată intr-o fântână în urma unei expediții de explorare. În sprijinul ei a venit un echipaj al Secției de Pompieri Oravița.

În cealaltă parte a județului, la Marga, mai multe clăi de fân le-au dat bătăi de cap pompierilor caransebeșeni. „Două echipaje ale Detașamentului de Pompieri Caransebeș, împreună cu SVSU Oțelu Roșu, au luptat cu flăcările mai bine de 5 ore, pentru stingerea unui incendiu produs pe raza localității Marga. Incendiul cuprinsese mai multe clăi de fân, amenințând să se extindă la gospodăria din apropiere, dar și aproximativ 6 metri cubi de lemn de foc”, informează ISU „Semenic”.

Foto: ISU Semenic