Acesta prevede, pe lângă finalizarea sălilor de la Obreja şi Vermeş, demararea lucrărilor la Liceul „Diaconovici-Tietz“ din municipiu şi la liceul de la Oţelu Roşu (sala de sport va fi construită în apropiere de Şcoala cu clasele I-VIII Nr. 1 şi va avea 150 de locuri pentru spectatori).
În ceea ce priveşte reabilitarea drumurilor comunale şi alimentarea cu apă la sate, Irimia a informat că fondurile destinate acestor obiective au fost suplimentate şi urmează, în curând, alte 15 miliarde pentru fiecare dintre cele două axe.
Unele lucrări au stagnat de-a lungul anilor din lipsă de fonduri.
Un exemplu în acest sens este Şopotu Vechi, unde lucrările de alimentare cu apă au început acum zece ani. Acum însă, lucrarea este în curs de finalizare.
Oana Copocean
