„Mediatizarea performantelor noastre de la Shanghai, intregesc enorma satisfactie pe care am trait-o concurand la cel mai inalt nivel.
Cu un bilant exceptional, o medalie de aur ( Laurentiu Dan la 200 m), doua de argint (Ion Cana la 200 m si stafeta de 4 x 100m) si una de bronz (Cristina Duma la 200 m), dorim sa multumim pe aceasta cale si tuturor celor care au facut posibila deplasarea noastra la Jocurile Mondiale.”
A.H.
