CARAȘ-SEVERIN – S-au marcat multe goluri în etapa din weekend a Ligii a IV-a Caraș-Severin! Una din pretendentele la promovare, Magica Balta Caransebeș, a făcut și primul pas greșit din acest sezon!

FCS Bistra Glimboca a trecut de CS Moldova Nouă cu scorul de 7-1, CSC Voința Șoșdea – ACS 2017 Slatina Timiș 3-8, ACS Nera Bozovici – ACS Magica Balta Caransebeș 1-1, ACS Viitorul Armeniș 2003 – CSO Anina 5-2, ACS 1955 Minerul Dognecea – ACS Mundo Reșița 7-1, CS Oravița – ASC Narcisa Zervești 6-0 și CS Oțelu Roșu – FC Nera Bogodinț 0-6.

Au marcat, la partida dintre Oțelu și Nera Bogodinț, Cătălin Covaci, patru goluri (minutele 3, 11, 36, 80), Marcu Petru în minutul 52 și Domondi Carol în minutul 59.

„A fost o victorie meritată, soarta jocului a fost stabilită încă din minutul 11. Însă nu trebuie să ni se urce la cap pentru că, să fim sinceri, cu tot respectul pentru toate echipele, am întâlnit cei mai nevinovați adversari de pănă acum! Trebuie să conștientizăm lucrul acesta și să ne pregătim serios pentru că urmează o a doua jumătate de tur unde vom întalni granzii campionatului. Atunci va trebui să ne ascuțim dinții pentru a putea mușca din ei, altfel ne vom îndepărta de plutonul fruntaș și ne va fi foarte greu!”, a spus Cristian Șodâncă, team managerul de la Nera Bogodinț.

Nera Bogodinț: Irimia, Bordea, Stancu, Domondi, Zamfir, Găman, Covaci, Budai, Pisoi, Marcu și Doană. Rezerve: Popescu, Gliguță, Adafinei, Lupu și Pistrilă.

Cu maximum de puncte după patru partide sunt ACS Slatina Timiș și FCS Bistra Glimboca, pe 3 este Magica Caransebeș cu 10 puncte, pe 4 se află Nera Bogodinț, tot cu 10, apoi pe locurile 5-6, cu câte 7 puncte fiecare, se află în ordine ACS Minerul Dognecea și ACS Nera Bozovici. Anina și Moldova Nouă au 6 puncte, Armeniș și Zervești au acumulat doar 4, iar Oravița a strâns 3 puncte. Cu niciun punct acumulat până acum sunt CSC Voința Șoșdea, ACS Mundo Reșița și CS Oțelu Roșu.