Caraş-Severin, Romania

„Poliţia Oraşului Petrila a fost sesizată, în jurul orelor 23.00, de către P. G., de 43 ani, din Petrila, despre faptul că, fiica sa, N. G., de 17 ani, din Petrila, elevă, a plecat la şcoală în jurul orei 13:30 şi nu s-a mai întors la domiciliu”, a declarat purtătoruld e cuvânt al IPJ Hunedoara, subinspector Bogdan Niţu.
După această sesizare poliţiştii au început căutările. Au reuşit doar să afle că minora a plecat de la şcoală spre casă însoţită de doi colegi, Ş. K., de 17 ani şi D.D., de 18 ani, ambii din Petrila, până în Parcul Copiilor, din zona „Căprioara”, iar de aici fata a plecat singură.

Mihaela Tămaş