CARANSEBEȘ – Atletul de la CSȘ Caransebeș a câștigat ambele probe la care a alergat la Campionatul Național U18 de la București!

Lucian Ștefan a obținut sâmbătă aurul la 1.500 de metri, cu performanța de 3:54,40s, record personal îmbunătățit cu 6 secunde, iar o zi mai târziu n-a avut adversar nici la 3.000 de metri, pe care i-a alergat în 8:32,3s.

„Ne bucurăm de această dublă, 1.500 de metri și 3.000 de metri și începem pregătirea pentru FOTE, Maribor 2023. Să ne țineți pumnii! Le mulțumim tuturor celor care ne sunt alături! Bravo, Lucicane și CSȘ Caransebeș!”, a spus antrenorul federal Cristian Dragomir, cel care supervizează pregătirea lui Lucian Ștefan la Clubul Sportiv Școlar Caransebeș.

Pentru tânărul atlet, elev al Colegiului Național „Traian Doda” Caransebeș, urmează Festivalul Olimpic al Tineretului European în Slovenia (23-29 iulie), acolo unde speră măcar la aceeași performanță de anul trecut, când a obținut medalia de argint la 3.000 de metri.