CARANSEBEȘ – Atletul Lucian Ștefan, pregătit de antrenorul emerit Cristian Eugen Dragomir, a câștigat medalia de argint în proba de 5.000 de metri la Campionatul Național!

„La Cluj-Napoca, atletul nostru Lucian Ștefan, cel mai bun sportiv al orașului nostru, a câștigat medalia de argint în proba de 5.000 de metri la Campionatul Național de seniori, cu un record personal de 14:47,42s. Te felicit, Lucian, noi toți cei din echipa ta, antrenori, atleți, sponsori și părinți suntem mândri de tine, deși ești junior încă doi ani, te lupți de la egal la egal cu seniorii. Esti deja un atlet mare! Lucian este component al lotului olimpic de juniori al României! Am fost crainicul stadionului Cluj Arena la această competiție și sper că m-am descurcat! Mulțumesc FRA și directorului de concurs, domnului profesor Ion Măcelaru, pentru că mi-a propus să comentez competiția. A fost o onoare pentru mine!”, este mesajul transmis de antrenorul emerit Cristian Eugen Dragomir.