Caraş-Severin, Romania

De la Clubul Bady Gym Deva, la categoria 100 de kg a participat Octavian Mihăiţă. În urma unor evoluţii bune, Mihăiţă a câştigat medalia de bronz. De remarcat faptul că deveanul este component al lotului naţional de culturism la această categorie. Următoarea participare a devenilor va fi la Cupa Anatol, care se va desfăşura nu peste multă vreme la Călăraşi. Aici vor fi prezenţi Octavian Mihăiţă şi Viorel Ristea. Mai trebuie spus şi faptul că în prezent, Felicia Popa, componentă a lotului naţional feminin de culturism, se pregăteşte pentru Campionatele Mondiale, care se vor desfăşura în Ungaria. Din discuţia cu Valentin Guţă, antrenorul celor de la Bady Gym, a mai reieşit şi faptul că, pe lângă sprijinul financiar consistent al clubului, se simte nevoia implicării sub acest aspect şi a altor sponsori pentru a se obţine în continuare performanţă.