REȘIȚA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița, secția de arte marțiale mixte de contact, a încheiat Campionatul Mondial XFC, de la Roma, din Italia, cu rezultate deosebite! Sportivii pregătiți de antrenorul Gheorghe Cîrlea au fost la înălțime și au urcat de 11 ori pe podiumul de premiere!

Stoica Cezar, în vârstă de 7 ani, la categoria de greutate 35 kg, a câștigat centura la K1 și a obținut locul 2 la box. Chisaliță Raul, în vârstă de 11 ani, la categoria 45 kg, a concurat pe trei probe: K1, box și kick light. Acesta a reușit să le câștige pe toate trei și a obținut trei centuri. Ruben Adelin, în vârstă de 13 ani, la categoria 40 kg, a câștigat centura la K1 și centura la box. Costea Maria, în vârstă de 15 ani, la categoria 48 kg, a obținut locul 2 la K1 și a câștigat centura la box. Costea Ionuț, în vârstă de 15 ani, la categoria 60 kg, a avut o evoluție spectaculoasă la ambele piramide și a câștigat ambele centuri (k1 și box).