REȘIȚA – Secția de judo de la Muncitorul Reșița, coordonată de Dan Păștean, a obținut șapte medalii la Memorialul „Constantin Ali Bogdan”, de la Timișoara!

„La sfârșitul săptămânii trecute s-a desfășurat turneul internațional de judo Memorialul Constantin Ali Bogdan. Categoriile de concurs au fost U8, U10, U12, U14 și U16. Clubul Muncitorul Reșița a participat cu 12 sportivi, iar la U8, Lupșa Tania a luat locul 2, la categoria 22 de kg, iar Burtea Esy s-a clasat pe locul 3, la categoria 44 de kg. La U10, Gearmati Mirabela a luat locul 1, la categoria 36 de kg, iar la U14, Țeicu Alesia a fost pe locul 3, la categoria 63 de kg. Verna Lidia a luat medalia de bronz, la categoria 57 de kg. La U16, Șerban Rebeca a cucerit bronzul, la 63 de kg, iar Balaj Darian s-a clasat pe locul 3, la 60 de kg.”, a declarat antrenorul Dan Păștean, de la Muncitorul Reșița.