REȘIȚA – Înotătorii de la CSȘ Reșița au obținut șapte medalii la Campionatele Regionale de cadeți, sportivi cu vârsta de 12, 13 și 14 ani, întreceri ce au avut loc la Baia Mare. Emma Balint a intrat în posesia medaliei de aur la 100 m spate, iar Teodora Careba a cucerit medalia de argint la 100 m fluture.

Medalii de bronz și-au adjudecat aceleași sportive, Emma Balint una singură, iar Teodora Careba patru la număr. La aceeași competiție, Alina Zima a ocupat locul 5 la 100 m spate, Alexandru Neamțu aceeași poziție la 100 m spate, iar Ianis Bodnariuc a luat locul 7 la 100 m liber. Și-au realizat baremul de calificare la Campionatele Naționale din vară: Emma Balint, Teodora Careba, Alina Zima, Alexandru Neamțu și Bogdan Anton.

Sportivii reșițeni participanți la competiție sunt pregătiți de Adina Schuster și Nadia Câmpan.