REȘIȚA – Campionatele Regionale pentru cadeți cu vârste cuprinse între 12-13 ani s-au desfășurat la Oradea, unde sportivele de la CSȘ Reșița au reușut să-și îndeplinească baremele! De asemenea, clubul reșițean a reușit să obțină o medalie de aur, una de argint și una de bronz. Urmează, pentru sportivele pregătite de Sergiu Ghimboașă, Campionatele Naționale Școlare, faza finală!

„Toate fetele și-au făcut baremul care le asigură participarea în vară la etapa finală. S-au remarcat Loga Antonia, care a cucerit o medalie de aur în proba 100 metri fluture, la categoria fete 13 ani, Pop Alma care a venit pe locul 2 la 100 metri fluture, fete 13 ani, și tot Pop Alma a obținut o medalie de bronz în proba de 100 metri liber, fete 13 ani. Am fost foarte aproape la încă două probe să luăm medalii, la 400 metri liber prin Pop Alma, locul 5, și Lozici Anamaria, locul 4 la 50 metri fluture, fete 12 ani. Per total, a fost un concurs bun în care ne-am îmbunătățit timpii la toate probele la care am participat. Urmează o perioadă de pregătire pentru Campionatele Naționale Școlare (faza finală), dar și pentru Campionatele Naționale din vara aceasta.”, a declarat prof. Sergiu Ghimboașă, antrenor la Clubul Sportiv Școlar Reșița.