„Liceul Teologic Baptist Reşiţa a fost reprezentat de trei elevi, Naomi Giula (clasa a IX-a), Răzvan Caplea (clasa a X-a), Oana Orbai (clasa a XII-a), însoţiţi de dna prof. Cristina Vîrdău.
Profesorii însoţitori s-au întâlnit pentru a împărtăşi activitatea din şcoala de provenienţă şi de a prezenta metode prin care se poate îmbunătăţi activitatea de predare-învăţare“, ne-a spus directorul instituţiei, Alexandru Szucs.
Oana Copocean
