„Este principala cale de intrare în Parc şi de vreo cinci ani pe acest drum nu s-a mai făcut nimic. Carosabilul este plin de gropi, iar viaductul este într-o stare precară. Anual, Parcul este vizitat de mii de turişti care se plâng de starea proastă a drumului. Dacă vrem să relansăm turismul ar trebui ca autorităţile judeţene să se gândească să includă şi acest drum pe lista celor ce ar trebui reparate”, spune primarul Marica.
