CARAȘ-SEVERIN – Atât reșițenii, cât și cei din localitățile din apropiere s-au plâns, în după-amiaza de luni, de întreruperea curentului electric, vorbindu-se de o avarie care ar fi afectat întreaga zonă sau chiar mai mult, întreaga țară. La Caransebeș, avaria a fost mai de scurtă durată.
Potrivit distribuitorului de energie al zonei, deranjamentul a fost raportat în zona Reșița și ar fi fost cauzat de lucrările de defrișare executate de o altă firmă. Așadar, dintr-o eroare, un copac a căzut pe linia Reșița-Caransebeș, afectând alimentarea cu energie electrică la ora 13.58. Operatorul de electricitate a intervenit, iar la ora 15.24 lucrurile au revenit la normal.
