Caraş-Severin, Romania
Arhivă

2007

Browsing

REŞIŢA – La „Crosul Fârliugului“, de duminică, 18 noiembrie a.c., cu începere de la ora 12.00, care se va desfăşura pe două categorii de vârstă, clasele I-IV, respectiv V-VIII, vor participa elevi din Fârliug şi din Ezeriş, ne-a informat primarul Ion Borduz.

ORADEA - Diabetul este o boală cronică ce se caracterizează printr-o creştere a glicemiei, asociată cu un risc crescut pentru diverse boli şi complicaţii severe. Se deosebesc două tipuri de diabet zaharat: tipul 1 are la bază absenţa insulinei, ca urmare a distrugerii celulelor producătoare de insulină.

REŞIŢA – Şcoala cu clasele I-VIII nr. 7 din Reşiţa derulează proiectul „Prin sport – frumuseţe pentru corp, sănătate pentru minte“, care va cuprinde 750 de elevi.