Pe baza mandatului primit de la Curtea de Apel Braşov luni în jurul orei 11:00, poliţiştii bihoreni l-au reţinut luni la ora 13 pe fostul judecător orădean Mihai Viorel, condamnat la patru ani închisoare.
Mandat
ORADEA – FC Bihor a vindecat Unirea Alba Iulia de sindromul promovării, după un meci extrem de disputat în care jucătorii orădeni au luptat şi au pus suflet.
REŞIŢA – Podiumul clasamentului golgeterilor Ligii Naţionale de handbal masculin este ocupat de doi componenţi ai U.C.M. Reşiţa, cu Bojan Butuliija, pe locul întâi, cu 59 de goluri, şi Gheorghe Irimescu, pe poziţia a III-a, cu 55 de reuşite.
REŞIŢA – Runda a XIV-a a Ligii I de fotbal s-a încheiat duminică seara, la lumina reflectoarelor, cu derby-ul Politehnica Timişoara – Steaua, confruntare găzduită de Stadionul „Dan Păltinişanu“, din municipiul de pe Bega.
DEVA - Construcţia variantei rutiere de ocolire Deva-Orăştie de pe autostrada care va străbate judeţul va începe în primăvara anului viitor. Declaraţia a fost făcută ieri, la Deva, de Tanczos Barna, secretar de stat în Ministerul Transporturilor.
REŞIŢA – Cinci perechi de la Liceul „Traian Vuia“ din Reşiţa costumate care mai de care mai fioros s-au întrecut în week-end la balul organizat de către liceul lor.
REŞIŢA – Persoanele care suferă de boli de inimă sunt din ce în ce mai speriate de posibila dispariţie a Nitroglicerinei.
Fiul primarului din localitatea timişeană Chevereşul Mare, Marcel Muia (foto), este acuzat că, împreună cu un amic, a violat o tânără de 17 ani din localitate, iar părinţii acesteia au depus plângere împotriva lor.
REŞIŢA – Miercuri, 6 noiembrie a.c. sala de şedinţe a Consiliului Judeţean Caraş-Severin va găzdui, de la ora 11.00, „Seminarul de informare privind Ghidul Solicitantului pentru Axa 4 POS Mediu“.
