Ultima zonă din Arad care va avea parte de căldură în calorifere va fi cartierul Vlaicu, partea dreaptă.
Noaptea n-a fost un sfetnic bun pentru un june orădean care abia şi-a luat permisul de conducere pentru categoria A.
TIMIŞOARA. Într-o linişte deplină, la adăpostul întunericului, adunau de zor capace de canal pe care le stivuiau într-o căruţă! Cu asta se ocupau noaptea trecută doi indivizi, pe strada Recoltei din Timişoara.
Vineri seară revine la Oradea spectacolul TV „Noaptea devoratorilor de publicitate”, găzduit, ca şi în ediţiile precedente, de Casa de Cultură a Sindicatelor din Parcul 1 Decembrie.
BC ICIM vizează un start favorabil în noua ediţie de campionat. Echipa arădeană pleacă mâine dimineaţă spre Târgovişte, unde sâmbătă îşi va măsura forţele cu campioana MCM. Nu au „prins” lotul Perdei, Mărginean, Uiuiu şi Nagy.
ORADEA – CSM D&C a început în trombă campionatul, obţinând două victorii şi o remiză în primele trei etape. Au urmat însă două înfrângeri, cu HC Odorhei şi Ştiinţa Bacău.
Fermierii vor beneficia în 2008 de un sprijin din partea statului în valoare de 2,4 miliarde de lei. Potrivit proiectului de buget pe anul viitor, mai mult de jumătate din această sumă va fi destinată sectorului vegetal, pentru producerea şi comercializarea seminţelor.
ARAD – Joi, ministrul Transporturilor, Ludovic Orban, are în program verificarea stadiului lucrărilor la DN 7, la limita dintre judeţele Arad şi Hunedoara.
DEVA – Gică Barbu, antrenorul Mureşului Deva, spune că echipa sa îşi doreşte un rezultat pozitiv în derby-ul de sâmbătă cu Corvinul pentru a recupera punctele pierdute acasă cu CFR Timişoara, nu din orgoliu.
REŞIŢA – Uztel Ploieşti – U.C.M. Reşiţa, în etapa a VI-a a Ligii Naţionale de handbal masculin.
