Arad - După spectacolul „Don Quijote”, Dan Puric s-a întâlnit cu admiratorii săi în sala Studio a Teatrului Clasic unde preţ de o oră s-a lăsat provocat la discuţii despre soarta actorului şi a culturii, în general.
Arad – Trei tineri au furat bani din casa de marcat a unei agenţii Loto de pe Calea Aurel Vlaicu, sâmbătă după-amiază, după ce i-au distras atenţia angajatei, pretinzând că vor să depună taloane de joc. Video
ORADEA - Asociaţia S.O.S. Autism Bihor a organizat sâmbătă un simpozion despre autism, cu ocazia căruia s-au împărţit şi pliante informative privind asociaţia şi autismul. Membrii asociaţiei au avut şi o invitată specială din Timişoara.
Autism [.doc – 259KB]
Jandarmii vor avea reprezentant în cadrul Autorităţii de Ordine Publică, ca urmare a cererii făcute de către consilierul judeţean Iosif Duka.
TASAD – Un bărbat de 35 de ani din Sâmbăta a intrat frontal sâmbătă dimineaţa cu o Dacia într-un Opel, după ce a forţat o depăşire într-o zonă cu depăşirea interzisă. Accidentul s-a produs în jurul orei 08:00, pe DN 76, în apropierea localităţii Tăşad.
Turnu - Poliţiştii de frontieră arădeni au reţinut patru cetăţeni, care l-a ieşirea din ţară s-au legitimat cu documente false. Astfel, la P.T.F Turnu s-a prezentat o femeie de 27 de ani, care s-a legitimat cu o carte de identitate românească pe numele Ana N.
ORADEA – Începând cu obligaţiile fiscale aferente lunii septembrie, care se plătesc în octombrie, sumele datorate bugetului general consolidat vor putea fi efectuate în cont unic.
Imediat după meci, Marcel Coraş i-a trimis pe jucători să salute galeria. Din păcate pentru ei, suporterii le-au întors spatele şi au scandat „Pentru noi doar UTA contează”.
ORADEA – Conform aşteptărilor, poloiştii orădeni au avut parte de simple antrenamente cu public în partidele cu Astra Arad, formaţie modestă, care n-a reuşit să le pună nici un fel de probleme.
