Caraş-Severin, Romania
Arhivă

2007

Browsing

REŞIŢA – F.C.M. Reşiţa va fi susţinută în partida de sâmbătă (ora 11.00), de pe Stadionul „Cetate“, cu Unirea Alba Iulia, din cadrul etapei a VIII-a a Ligii a II-a de fotbal, Seria a II-a, de aproximativ 30 de membri ai Guardiei Rosso Nera, ne-a informat liderul Marcel Guşcă.

INEU – Vineri, la Ineu, formaţia din localitate a bătut Victoria Nădlac, în cadrul seriei a V-a a Ligii a III-a la fotbal. Scorul  a fost 3-0 (2-0), golurile fiind marcate de Polgar, Melinte şi Mangu.

SAVARSIN – Lucrările privind reabilitarea podului de la Săvârşin avansează într-un ritm accelerat. „Cu tot disconfortul creat, cred că finalizarea reabilitării podului reprezintă o realizare foarte importantă, legând practic cele două maluri ale Mureşului”, a declarat Iosif Matula, preşedintele Consiliului Judeţean Arad.

REŞIŢA – Mărşăluitorul reşiţean Marius Cocioran, antrenat de Octavian şi Iosif Măzăran, a plecat vineri, la Bad Deutsch Altenburg (Austria), pentru a participa la Campionatul Naţional de 50 km marş al Austriei.