REŞIŢA – Clubul Sportiv UCM Reşita organizează pe cunoscutul traseu din Valea Domanului, CUPA REŞIŢA 2011 la Viteză în Coastă, în zilele de 1 şi 3 iulie 2011, eveniment derulat sub egida Federaţiei Române de Automobilism Sportiv.
Dedicată împlinirii a 240 de ani de industrie reşiţeană şi a 45 de ani de cercetare şi dezvoltare de echipamente hidroenergetice la Reşiţa, CUPA REŞIŢA 2011 este organizată în parteneriat cu Primăria Reşiţa.
Etapele VII şi VIII ale Campionatului Naţional de Viteză în Coastă – Dunlop 2010 se vor desfăşura vineri – 1 iulie şi duminică – 3 iulie 2011. Traseul aflat pe DN 58, pe sectorul cuprins între km 43 şi km 51, cu o lungime de 4,820 km şi o pantă maximă de 21,5%, este considerat de către piloţi a fi unul dintre cele mai spectaculoase din ţară.
Nina Curiţa

