Din fericire, echipajul SMURD sosit prompt la faţa locului nu a fost nevoit să se ocupe de niciun rănit. Astfel că poliţiştii au dispus degajarea DN 76 pentru ca circulaţia să se reia în mod normal.
Mai notăm că duminică seară s-au mai înregistrat două tamponări uşoare pe tronsonul Beiuş – Oradea al DN 76 ca urmare a ninsorii puternice, care a obstrucţionat vizibilitatea şi chiar s-a aşternut, pe alocuri, pe carosabil.
Cristian Horgoş
