REȘIȚA – Echipa de volei masculin de la Clubul Sportiv Universitatea Reșița a câștigat Cupa României la beach volley! Competiția s-a desfășurat în weekendul trecut pe plaja din 2 Mai!

„Felicitări secției de volei, felicitări sportivilor Andrei Grigore, Eduard Popa și antrenorului coordonator al secției, Daniel Jitaru, pentru câștigarea Cupei României la beach volley!”, este mesajul transmis de CSU Reșița.

După ce în semifinale CSU Reșița a trecut de U Cluj, Andrei Grigore și Eduard Popa, coordonați de antrenorul Daniel Jitaru, au trecut în finală de CSU Universitatea de Vest Timișoara, cu scorul de 2-0 (21-15, 21-10) și au obținut, în premieră pentru CSU Reșița, Cupa României la volei pe plajă.

La fete, Denisa Popa, de la echipa de senioare a CSM Caransebeș, care la beach volley joacă pentru UV Timișoara, a câștigat Cupa României, alături de Iustina Corcoz. În urmă cu o săptămână, cele două câștigau bronzul la Campionatul Național de Senioare!