CSM Reșița va sta în prima etapă a Ligii 2! - Caon.ro

Caraş-Severin, Romania

REȘIȚA – Federația Română de Fotbal a organizat luni evenimentul în urma căruia a fost stabilit programul competițional al sezonului 2020 – 2021 din Liga 2. Conform programului, rosso-nerii din Valea Domanului vor sta în prima etapă, iar în a doua CSM Reșița va întâlni Petrolul Ploiești, pe teren propriu!

În a treia etapă elevii lui Alex Pelici vor face deplasarea la Bacău pentru partida cu Aerostar, iar în etapa următoare vor primi vizita Politehnicii Timișoara. Liga 2 va începe la finalul acestei săptămâni.

Programul complet:

Etapa I:

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Rapid

CSM Slatina – Dunărea Călărași

Comuna Recea – Miercurea Ciuc

FC U Craiova – Ripensia Timișoara

Petrolul – Farul

Aerostar Bacău – U Cluj

ASU Poli – CS Mioveni

Gloria Buzău – Concordia Chiajna

Unirea Slobozia – Turris Turnu Măgurele

Metaloglobus – Pandurii Târgu Jiu

CSM Reșița stă

Etapa a II-a:

Rapid – Pandurii Târgu Jiu

Turris Turnu Măgurele – Metaloglobus

Concordia Chiajna – Unirea Slobozia

CS Mioveni – Gloria Buzău

U Cluj – ASU Poli Timișoara

Farul – Aerostar Bacău

CSM Reșița – Petrolul Ploiești

Miercurea Ciuc – FC U Craiova

Dunărea Călărași – Comuna Recea

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Ripensia Timișoara stă

Etapa a III-a:

CSM Slatina – Rapid

Comuna Recea – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

FC U Craiova – Dunărea Călărași

Petrolul – Ripensia Timișoara

Aerostar Bacău – CSM Reșița

ASU Poli Timișoara – Farul Constanța

Gloria Buzău – U Cluj

Unirea Slobozia – CS Mioveni

Metaloglobus – Concordia Chiajna

Pandurii Târgu Jiu – Turris Turnu Măgurele

Miercurea Ciuc stă

Etapa a IV-a:

Rapid – Turris Turnu Măgurele

Concordia Chiajna – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – Metaloglobus

U Cluj – Unirea Slobozia

Farul – Gloria Buzău

CSM Reșița – ASU Poli Timișoara

Ripensia Timișoara – Aerostar Bacău

Miercurea Ciuc – Petrolul Ploiești

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – FC U Craiova

CSM Slatina – Comuna Recea

Dunărea Călărași stă

Etapa a V-a:

Comuna Recea – Rapid

FC U Craiova – CSM Slatina

Petrolul Ploiești – Dunărea Călărași

Aerostar Bacău – Miercurea Ciuc

ASU Poli Timișoara – Ripensia Timișoara

Gloria Buzău – CSM Reșița

Unirea Slobozia – Farul

Metaloglobus – U Cluj

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Turris Turnu Măgurele – Concordia Chiajna

Viitorul Pandurii Târgu Jiu stă

Etapa a VI-a:

Rapid – Concordia Chiajna

CS Mioveni – Turris Turnu Măgurele

U Cluj – Pandurii Târgu Jiu

Farul – Metaloglobus

CSM Reșița – Unirea Slobozia

Ripensia Timișoara – Gloria Buzău

Miercurea Ciuc – ASU Poli Timișoara

Dunărea Călărași – Aerostar Bacău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Comuna Recea – FC U Craiova

CSM Slatina stă

Etapa a VII-a:

FC U Craiova – Rapid

Petrolul Ploiești – CSM Slatina

Aerostar Bacău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

ASU Poli Timișoara – Dunărea Călărași

Gloria Buzău – Miercurea Ciuc

Unirea Slobozia – Ripensia Timișoara

Metaloglobus – CSM Reșița

Pandurii Târgu Jiu – Farul

Turris Turnu Măgurele – U Cluj

Concordia Chiajna – CS Mioveni

Comuna Recea stă

Etapa a VIII-a:

Rapid – CS Mioveni

U Cluj – Concordia Chiajna

Farul – Turris Turnu Măgurele

CSM Reșița – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timișoara – Metaloglobus

Miercurea Ciuc – Unirea Slobozia

Dunărea Călărași – Gloria Buzău

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – ASU Poli Timișoara

CSM Slatina – Aerostar Bacău

Comuna Recea – Petrolul Ploiești

FC U Craiova stă

Etapa a IX-a:

Petrolul – FC U Craiova

Aerostar Bacău – Comuna Recea

ASU Poli Timișoara – CSM Slatina

Gloria Buzău – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Unirea Slobozia – Dunărea Călărași

Metaloglobus – Miercurea Ciuc

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timișoara

Turris Turnu Măgurele – CSM Reșița

Concordia Chiajna – Farul

CS Mioveni – U Cluj

Rapid stă

Etapa a X-a:

Rapid – U Cluj

Farul – CS Mioveni

CSM Reșița – Concordia Chiajna

Ripensia Timișoara – Turris Turnu Măgurele

Miercurea Ciuc – Pandurii Târgu Jiu

Dunărea Călărași – Metaloglobus

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

CSM Slatina – Gloria Buzău

Comuna Recea – ASU Poli Timișoara

FC U Craiova – Aerostar Bacău

Petrolul stă

Etapa a XI-a:

Petrolul – Rapid

ASU Poli Timișoara – FC U Craiova

Gloria Buzău – Comuna Recea

Unirea Slobozia – CSM Slatina

Metaloglobus – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Pandurii Târgu Jiu – Dunărea Călărași

Turris Turnu Măgurele – Miercurea Ciuc

Concordia Chiajna – Ripensia Timișoara

CS Mioveni – CSM Reșița

U Cluj – Farul

Aerostar Bacău stă

Etapa a XII-a:

Rapid – Farul

CSM Reșița – U Cluj

Ripensia Timișoara – CS Mioveni

Miercurea Ciuc – Concordia Chiajna

Dunărea Călărași – Turris Turnu Măgurele

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Pandurii Târgu Jiu

CSM Slatina – Metaloglobus

Comuna Recea – Unirea Slobozia

FC U Craiova – Gloria Buzău

Petrolul – Aerostar Bacău

ASU Poli Timișoara stă

Etapa a XIII-a:

Aerostar Bacău – Rapid

ASU Poli Timișoara – Petrolul

Unirea Slobozia – FC U Craiova

Metaloglobus – Comuna Recea

Pandurii Târgu Jiu – CSM Slatina

Turris Turnu Măgurele – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Concordia Chiajna – Dunărea Călărași

CS Mioveni – Miercurea Ciuc

U Cluj – Ripensia Timișoara

Farul – CSM Reșița

Gloria Buzău stă

Etapa a XIV-a:

FOTBAL CLUB RAPID – CSM REȘIȚA

AFC RIPENSIA TIMIȘOARA– AFC FARUL CONSTANȚA

AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC– FC UNIVERSITATEA CLUJ

AFC DUNĂREA 2005 CĂLĂRAȘI – CS MIOVENI

ACS VIITORUL PANDURII TÂRGU JIU – CS CONCORDIA CHIAJNA

CSM SLATINA – AFC TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

ACS FOTBAL COMUNA RECEA– CS PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

U CRAIOVA 1948 SA – FC METALOGLOBUS BUCUREȘTI

FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU

CS AEROSTAR BACĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA—

AFC UNIREA SLOBOZIA STĂ

Etapa a XV-a:

ASU Poli Timișoara – Rapid

Gloria Buzău – Aerostar Bacău

Unirea Slobozia – Petrolul

Pandurii Târgu Jiu – FC U Craiova

Turris Turnu Măgurele – Comuna Recea

Concordia Chiajna – CSM Slatina

CS Mioveni – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

U Cluj – Dunărea Călărași

Farul – Miercurea Ciuc

CSM Reșița – Ripensia Timișoara

Metaloglobus stă

Etapa a XVI-a:

Rapid – Ripensia Timișoara

Miercurea Ciuc – CSM Reșița

Dunărea Călărași – Farul

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – U Cluj

CSM Slatina – CS Mioveni

Comuna Recea – Concordia Chiajna

FC U Craiova – Turris Turnu Măgurele

Petrolul – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Unirea Slobozia

ASU Poli Timișoara – Gloria Buzău

Pandurii Târgu Jiu stă

Etapa a XVII-a:

Gloria Buzău – Rapid

Unirea Slobozia – ASU Poli Timișoara

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Pandurii Târgu Jiu – Petrolul Ploiești

Concordia Chiajna – FC U Craiova

CS Mioveni – Comuna Recea

U Cluj – CSM Slatina

Farul – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

CSM Reșița – Dunărea Călărași

Ripensia Timișoara – Miercurea Ciuc

Turris Turnu Măgurele stă

Etapa a XVIII-a:

Rapid – Miercurea Ciuc

Dunărea Călărași – Ripensia Timișoara

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – CSM Reșița

CSM Slatina – Farul Constanța

Comuna Recea – U Cluj

FC U Craiova – CS Mioveni

Petrolul – Turris Turnu Măgurele

Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu

ASU Poli Timișoara – Metaloglobus

Gloria Buzău – Unirea Slobozia

Concordia Chiajna stă

Etapa a XIX-a:

Unirea Slobozia – Rapid

Metaloglobus – Gloria Buzău

Pandurii Târgu Jiu – ASU Poli Timișoara

Turris Turnu Măgurele – Aerostar Bacău

Concordia Chiajna – Petrolul

U Cluj – FC U Craiova

Farul – Comuna Recea

CSM Reșița – CSM Slatina

Ripensia Timișoara – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Miercurea Ciuc – Dunărea Călărași

CS Mioveni stă

Etapa a XX-a:

Rapid – Dunărea Călărași

Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Miercurea Ciuc

CSM Slatina – Ripensia Timișoara

Comuna Recea – CSM Reșița

FC U Craiova – Farul

Petrolul – CS Mioveni

Aerostar Bacău – Concordia Chiajna

ASU Poli Timișoara – Turris Turnu Măgurele

Gloria Buzău – Pandurii Târgu Jiu

Unirea Slobozia – Metaloglobus

U Cluj stă

Etapa a XXI-a:

Metaloglobus – Rapid

Pandurii Târgu Jiu – Unirea Slobozia

Turris Turnu Măgurele – Gloria Buzău

Concordia Chiajna – ASU Poli Timișoara

CS Mioveni – Aerostar Bacău

U Cluj – Petrolul Ploiești

CSM Reșița – FC U Craiova

Ripensia Timișoara – Comuna Recea

Miercurea Ciuc – CSM Slatina

Dunărea Călărași – Viitorul Pandurii Târgu Jiu

Farul stă

JCS-Ș.M.