REȘIȚA – CSM Reșița a pierdut duminică, 25 aprilie, scor 3-4, partida din deplasare împotriva formației ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu!

Rosso-nerii au deschis scorul în minutul 20 prin Nini Popescu, care a trimis un șut puternic din 8 metri, apoi oltenii au înscris de două ori în minutele 28 și 32 prin Lixandru, respectiv Buia. În partea secundă a jocului, același Nini Popescu a egalat în minutul 53, când a preluat pe piept și a egalat cu un șut din 15 metri, în dreapta portarului. Buia i-a adus din nou în avantaj pe Pandurii trei minute mai târziu. Reșița a egalat prin Dulca în minutul 67, scor 3-3, iar reșițenii au continuat să atace, în speranța înscrierii golului 4. Din păcate, echipa lui Adrian Falub n-a plecat nici măcar cu un punct din întâlnirea de la Târgu Jiu, deoarece Viitorul a marcat golul victorie în prelungirile partidei, prin Paraschiv.

După această etapă, CSM Reșița a rămas pe locul 5, cel de baraj, cu 25 de puncte acumulate, fiind la egalitate cu Unirea Slobozia, echipă care a remizat cu Petrolul Ploiești pe teren propriu.

CSM Reșița: Cobrea – Szijj (C. Lungu 46′), Dumitraș, Sălcianu, Al. Sima – Dat (Chera 46′), Breșneni (cpt.), (Danci 76′), Rob. Boboc, Al. Dulca – N. Popescu (Astafei 83′), Laur. Buș (Visnakovs 76′). Rezerve neutilizate: Zimmermann – Matiș, Ad. Ilie, Brînzan.

Viitorul Pandurii: Moga – Buleică, Lixandru, Prejmerean (cpt.), (Bădăuță 84′), Andr. Dragu – Vl. Costea (Vulpe 84′), Țegle, Gîrbiță (Cioiu 72′), Copaci (Al. Băican 72′) – Buia (Mitrică 72′), D. Paraschiv. Rezerve neutilizate: Rob. Bodea – Sin, Ciul, Chelariu.

Pentru Reșița urmează partida de vineri, 30 aprilie, de la ora 11:00, acasă, cu SCM Gloria Buzău. Formația din Buzău este neînvinsă în play-out.