OȚELU ROȘU – Campionatul Național FRFK este cea mai importantă competiție din acest an la care a participat clubul Complex Gym Oțelu Roșu. Concursul s-a desfășurat la București, în perioada 12-13 martie!

La această competiție, clubul din Oțelu Roșu a fost reprezentat de doi kickboxeri, care au obținut următoarele rezultate: Alexandru Carebia (în vârstă de 9 ani) a obținut locul I la proba kick light, locul I la proba freestyle light și locul I la proba K1 light. Marcus Aureliu Lungu (în vârstă de 12 ani) a ocupat locul I la proba K1, locul I la proba freestyle light, locul I la proba K1 light și locul II la proba kick light (a luptat accidentat în finală). De asemenea, Marcus Aureliu Lungu a luat bronzul la proba de sabie (a luptat accidentat în finală).

„Ne pregătim în continuare cel puțin la fel de mult, așteptând cu nerăbdare următoarele competiții sportive. Mulțumim tuturor care au avut și au în continuare încredere în noi și ne susțin”, a spus antrenorul Adrian Lungu.