REȘIȚA – Gimnastele de la Clubul Sportiv Școlar Reșița au reușit să câștige 14 medalii la Campionatele Naționale Școlare, desfășurate la Timișoara!
REȘIȚA – CSM Reșița va juca sâmbătă, 4 iunie, de la ora 18:00, partida tur cu CSC Dumbrăvița, meci contând pentru barajul pentru promovarea în Liga 2! Returul și totodată meciul decisiv va avea loc miercuri, 8 iunie, de la ora 17:30, pe stadionul din Valea Domanului!
CARANSEBEȘ – ACS Magica Balta Caransebeș, antrenată de Ion Bica, este campioana Ligii a IV-a Caraș-Severin și va întâlni la barajul pentru promovarea în Liga 3 formația CSO Retezatul Hațeg, din Hunedoara!
CARANSEBEȘ – Caransebeșeanul „adoptat” de Dinamo București s-a clasat doar pe treapta a treia a podiumului la Campionatele Naționale de la Cluj Napoca, după ce anul trecut cucerea titlul național la seniori!
REȘIȚA – Faza națională a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la șah, la gimnaziu, a avut loc la Reșița, în perioada 27-29 mai, iar Christian-Arrydan Tamaș a reușit să se claseze pe treapta a treia a podiumului!
REȘIȚA – Sportivii legitimați la Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița au participat, la finalul săptămânii trecute, la Campionatul Național de Karate WUKF +13 ani, la Brașov! 57 de cluburi participante din toată țara au aliniat la start 470 de sportivi!
REȘIȚA – Cupa „1 iunie” la înot s-a desfășurat la finalul săptămânii trecute la Complexul Municipal de Sport și Sănătate „Ioan Schuster” din Reşiţa și a reunit la start sute de copii!
REȘIȚA – Guardia Ultra a făcut show la partida dintre CSM Reșița și CSC Ghiroda și Giarmata Vii, scor 1-1. Ultrașii reșițeni au cântat tot meciul, iar în prima repriză au oferit un spectaculos moment pirotehnic!
EZERIȘ – ACS Progresul Ezeriș a pierdut în deplasare sâmbătă, 28 mai, scor 1-2, cu CS Armata Aurul Brad, iar cărășenii, din punct de vedere sportiv, au retrogradat în Liga a IV-a!
REȘIȚA – Trupa lui Alexa a terminat la egalitate, scor 1-1, partida cu CSC Ghiroda și Giarmata Vii și s-a calificat mai departe cu scorul de 2-1 la general! În dubla decisivă pentru promovarea în Liga 2, rosso-nerii vor juca cu Dumbrăvița!
