Caraş-Severin, Romania

Aradul a fost reprezentat de CSŞ Gloria, care a şi obţinut medalia de bronz, elevii pregătiţi de Mihai Telechi şi Alin Moţ având o comportare meritorie, dacă ne gândim că a pierdut doar în faţa celor de la Liberty Oradea, în semifinale. Ulterior, echipa bihoreană a devenit campioană naţională.

L.S.