REȘIȚA – Luptătorul Sabin Stegaru a reușit să obțină o performanță remarcabilă pentru secția de lupte a Clubului Sportiv Municipal Reșița. Acesta a cucerit medalia de bronz la Turneul Internațional de cadeți al României.

Reprezentantul grupării CSM Reşiţa a cucerit medalia de bronz la 80 de kg, lupte libere, reuşind să învingă, în parcursul său, doi sportivi din Kazahstan. O performanţă deosebită, apreciază antrenorul Florin Dinţă, preşedintele Asociaţiei Judeţene de Lupte din Caraş-Severin. În cadrul turneului de la Bucureşti, Florin Gafton de la CSS Reşiţa a încheiat pe locul 7 la aceeaşi categorie. Luptătorii reşiţeni sunt pregătiţi de antrenorul emerit Adrian Dacica şi de colegul său, Florin Dinţă.

Competiția s-a desfăşurat în intervalul 8-12 mai şi a reunit la start luptători de top din 24 de ţări, printre care Rusia, Kazahstan, Georgia, Republica Moldova, Turcia, Ungaria, Franţa, Suedia, Canada sau Statele Unite.