Caraş-Severin, Romania

Ce o să facă Haciatrian? Joacă, ce să facă? Şi eu la fel, dar sper să joc eu mai bine. Dacă o să fim împreună pe teren jucăm ca adversari, dar după meci suntem prieteni. Oricum, Haciatrian e un jucător foarte bun, tehnic şi în plus, ei nu mai au ce să piardă acum. Au pierdut atâtea meciuri, joacă acasă, trebuie să facă orice. Dar pentru noi e important să ne pregătim foarte bine şi să câştigăm acolo”, a spus Artiom.

Partida cu Universitatea Cluj va prilejui şi reîntâlnirea cu Olah şi Gigel Coman, foştii jucători ai Politehnicii Timişoara.

Olah (foto) joacă pe partea mea. E jucător bun, are viteză, e tehnic, dar rămâne ca pe teren să vedem cine e mai bun şi, după meci, cine a câştigat”, a comentat duelul Artiom Karamian.

Poli va juca împotriva Universităţii, Sâmbătă, de la orele 15, pe stadionul Ion Moina, iar partida va fi transmisă în direct de Naţional TV.