Astfel, dacă la Timişoara Quasar a condus cu 6-3 şi a pierdut în final cu 7-6, acum devenii au fost conduşi cu 2-1 în minutul 35 şi au întors soarta meciului în ultimele cinci minute, câştigând cu 4-2. Quasar a deschis scorul prin Măgureanu, dar la pauză rezultatul era egal: 1-1. În repriza secundă, Vişan (min. 34) a ţintit bara, iar ratarea s-a răzbunat şi FCM Reşiţa a trecut în avantaj, în minutul 35, în urma unui gol la care portarul devean, Florea, a greşit destul de grav. Finalul a aparţinut devenilor care au întors rezultatul prin golurile marcate de Măgureanu (min. 36 şi 37) şi Vişan (40). „Am arătat că dacă jucăm la potenţial maxim punem probleme şi echipelor bune şi experimentate. Sunt mulţumit de atitudinea jucătorilor, de unitatea şi disciplina echipei”, comenta Marius Sîrbu, antrenorul echipei Quasar.
C.M.
