„Nu cred că blocarea banilor este cea mai bună soluţie. Am un colectiv de jucători foarte buni, dar eu sper să găsesc înţelegere la conducerea clubului să rezolve şi această problemă. Mai ales că vin sărbătorile de iarnă. Nu cred că trebuie făcut un capăt de ţară că nu am mai câştigat de multă vreme”, a afirmat Tudorache.
Conducerea clubului a luat decizia de a bloca primele şi contractele jucătorilor în urma rezultatelor slabe obţinute de aceştia şi chiar au decis penalizarea cu 30 la sută din contracte.
Conducătorii clubului sunt dezamăgiţi de faptul că echipa a câştigat doar trei puncte în 8 etape. Ei au declarat că banii vor fi
deblocaţi în momentul în care echipa va fi la plus unu în clasamentul adevărului.
