BUCHIN – Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că în această dimineață, în jurul orei 8.30, pe DN6, la ieşirea din localitatea Buchin către Orşova, s-a produs un accident rutier în care au fost implicate un autotren şi un autoturism. Cauza probabilă a fost oboseala la volan. La fața locului au ajuns două ambulanțe care au preluat persoanele rănite în accident și le-au transportat la Spitalul Municipal de Urgență din Caransebeș. Începând cu ora 9:10, traficul rutier a fost reluat alternativ pe DN6 Caransebeş – Orşova, iar de la ora 9:40 se circulă pe ambele benzi, în condiţii normale, precizează cei de la INFOTRAFIC.
