“Băsescu provoacă o harababură. El ar fi trebuit să ştie că trebuie să fie două Birouri Electorale. Deci oamenii vor intra în două secţii de votare, pentru că sunt două proceduri diferite, observatori diferiţi, buletine diferite”, a explicat Olguţa Vasilescu.
Ea a mai adăugat că preşedintele nu a realizat ce spune şi că în nici un caz nu poate fi vorba despre reducerea costurilor şi eficientizarea procedurilor administrative.
“Domnul Tăriceanu se află într-o situaţie foarte dificilă, pentru că acum, mai mult decât oricând, poate fi confruntat cu o moţiune de cenzură“, a mai spus Olguţa Vasilescu.
