CARANSEBEȘ – Liliana Dragomir a câștigat cursa de 10 km de la Bucharest City Marathon, iar ceilalți atleți de la CSM Caransebeș s-au remarcat la competiția Crosul Viitorilor Campioni „Maricica Puică”, găzduită de Giroc!

„Atleții de la CSM Caransebeș au avut performanțe, participând la competiții importante în Giroc și București! Liliana Dragomir a dominat cursa de 10 km de la Bucharest City Marathon, câștigând fără probleme. Copiii au fost în centrul atenției la Giroc, unde au obținut rezultate remarcabile. La spiriduși (2016 și mai mici) Mihai Dascălu Benghia a ocupat locul 3, la copile 4 Raluca Ghiorghioni s-a clasat pe locul 10, la copii 4 Nicolas Ifrim a terminat pe locul 7, la copile 3: Ariana Fiat a obținut locul 3, iar Giulia Buță s-a clasat pe locul 4. La U16: Ioan Baltariu a cucerit locul 2. Maratonul din cadrul Bucharest City Marathon a găzduit și Campionatul Mondial de Veterani la maraton, unde atletele CSM Caransebeș au strălucit. Alina Preda a ocupat locul 4 la categoria 35-39 ani și a devenit campioană mondială cu echipa României, în timp ce Nicoleta Ciortan a obținut locul 2 la categoria 45-49 ani, devenind vicecampioană mondială și campioană mondială cu echipa.”, a transmis clubul din Caransebeș.