REȘIȚA – CSM Reșița a fost surclasată de CSM Slatina (0-4), iar antrenorul Flavius Stoican consideră că echipa sa a prins o zi proastă și speră că acest meci a fost doar un accident!

„Suntem conștienți că am prins o zi foarte proastă, chiar dacă adversarii au dat niște eurogoluri. Am oferit un cadou la primul gol, s-a făcut 1-0, iar apoi am avut șansa să egalăm și nu s-a întâmplat acest lucru. A venit apoi acel eurogol și s-a făcut 2-0. A început repriza a doua și a venit și al treilea gol, tot un eurogol. S-a dat și al patrulea gol și asta a fost. Am prins o zi slabă la acest meci, care nu vreau să se mai repete. Până la urmă a fost doar un joc de fotbal, nu ne punem cenușă în cap, deoarece mai sunt multe meciuri. Trebuie să ne analizăm greșelile. A fost cea mai slabă partidă făcută de noi, nu am avut ocazii și nu am avut realizări. Am avut o singură ocazie clară de gol. Am fost o echipa care a pierdut și duelurile, am avut și neșansa când am oferit acel cadou când s-a dat primul gol. Am încercat să revenim, dar nici n-a început bine repriza a doua și am mai luat un gol. Trebuie să vedem ce trebuie să facem în continuare și să fim realiști. Suntem o echipă care a acumulat puncte datorită jocului colectiv și la acest meci am suferit la acest aspect. În etapa viitoare avem meci cu Chiajna și trebuie să strângem rândurile. Suntem conștienți ce putem, cât putem și trebuie să considerăm acest meci cu Slatina ca fiind un accident. Sperăm să nu se mai repete. Poate asta este și realitatea din Liga 2, deoarece clasamentul nu minte. Vom vedea pe viitor dacă vom putea să urcăm sau rămânem o echipă care se mulțumește cu mijlocul clasamentului.”, a declarat antrenorul Flavius Stoican.