REȘIȚA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița, secția de arte marțiale mixte de contact, a participat sâmbătă, 27 iulie, la Cupa Gladiator, de la Deva, ediția a III-a!

Delegația reșițeană a fost formată din patru sportivi și a obținut următoarele rezultate: Stoica Cezar, în vârstă de 8 ani, la categoria 35 kg, a obținut locul 2; Ruben Adelin, în vârstă de 13 ani, a câștigat piramida categoriei de -50 kg și a adus centura la Reșița; Costea Maria, în vârstă de 15 ani, la categoria -50 kg, a obținut locul 1 și Costea Ionuț, în vârstă de 15 ani, a pierdut în semifinala piramidei de -65 kg.

„Mulțumim organizatorului pentru invitație. Urmează cantonamentul de pregătire la Năvodari pentru următoarele competiții.”, a transmis antrenorul Gheorghe Cîrlea.