Partida, desfăşurată într-o atmosferă deosebită, creată de cei aproape 30 de mii de spectatori, a fost adjudecată de timişoreni, care s-au impus cu 2-0, obţinând o victorie foarte importantă.
Astfel, în urma acestui succes Poli a urcat pe poziţia a II-a a clasamentului.
Etapa viitoare, a XV-a, sâmbătă, 10 noiembrie a.c.: Pandurii Tg. Jiu – F.C. Vaslui, Politehnica Iaşi – Gloria Bistriţa, Gloria Buzău – Politehnica Timişoara, Unirea Urziceni – U.T. Arad, F.C. Farul Constanţa – Universitatea Cluj-Napoca, Steaua – Universitatea Craiova, Ceahlăul Piatra Neamţ – Oţelul Galaţi, C.F.R. Cluj-Napoca – Dacia Mioveni, Dinamo – Rapid.
Marius Moraru
