REŞIŢA – Ploile din ultima vreme au făcut ca apele să izbească prea tare în sistemul de colectare din zona semaforului din cartierul reşiţean Muncitoresc, la intrarea dinspre strada Oituzului. Pentru refacerea infrastructurii, circulaţia în zonă a fost deviată.
„Urmare a lucrărilor de refacere a rețelei de canalizare pluvială pe strada Oituzului (de la semaforul din Piața Republicii până la interscția cu strada Feroviarului), în perioada 12-26 iunie, circulația rutieră a autovehiculelor va fi deviată temporar pe strada Parcului. Rugăm conducătorii auto să respecte semnificația panourilor de orientare și informare, respectiv a indicatoarelor rutiere și a marcajelor temporare amplasate în această zonă pe perioada desfășurării lucrărilor“, se arată într-un comunicat remis redacţiei.
