Încă din vară, primăria a emis o hotărâre de consiliu prin care acceptă acest lucru şi a solicitat Prefecturii şi Consiliului Judeţean Caraş-Severin să facă demersurile pentru ca guvernul să emită o hotărâre în acest sens.
Când cinematograful va fi al primăriei, va urma un studiu de fezabilitate pentru a regândi cinematograful şi a estima costurile viitoarei investiţii.
„Cinematografele moderne nu au mai mult de 200 de locuri iar, alături de sala de proiecţii, în aceeaşi clădire funcţionează restaurante sau săli de jocuri mecanice“, ne-a declarat viceprimarul Dorinel Hotnogu care a punctat posibila investiţie viitoare.
Ionel Ivaşcu
