Ungureanu este preşedintele Grupului de Rugăciune şi crede că organizarea unor astfel de dejunuri sunt de natură să creeze o coeziune între oamenii politici.
La dejun au fost prezenţi atât Nicolae văcăroiu, cât şi Ion iliescu, de la care Ungureanu a aflat că „rugăciunile sunt bune, dar nu te ajută să creşti în sondaje ”.
S.T.
