REȘIȚA – Meciul rosso-nerilor cu FC Argeș și alte câteva jocuri de la sfârșitul săptămânii trecute din Liga 2 au fost amânate. Echipa din Argeș, la fel ca și alte formații, a solicitat Federației Române de Fotbal amânarea jocurilor, deoarece unii dintre jucători evoluează la naționala de tineret. Așadar, următoarea etapă, a XII-a din Liga 2 este una intermediară și se va desfășura pe data de 16 octombrie.
CSM Reșița va juca pe teren propriu, miercuri, de la ora 15, cu SCM Gloria Buzău. Partida amânată cu FC Argeș se va desfășura pe data de 6 noiembrie. Pentru că Reșița vine după o înfrângere rușinoasă acasă, scor 1-7 cu Viitorul Pandurii Târgu Jiu, antrenorul Leontin Doană nu și-a menajat deloc jucătorii și a organizat un minicantonament, cu două antrenamente pe zi.
CSM Reșița este pe locul 15 în clasament, cu 12 puncte acumulate în 10 partide. Gloria Buzău este pe 4, cu 19 puncte, iar lider este Turris cu 25 de puncte.
Ștefan Moraru