CARAȘ-SEVERIN – Voința Lupac s-a impus sâmbătă, 12 februarie, cu scorul de 4-1, în returul dublei amicale împotriva echipei CSM Lugoj, meci disputat pe terenul sintetic din Valea Domanului! Pentru formația pregătită de Boșco Vișatovici au marcat Demetris Cristodulo și Manu Jinga, ambii cu câte o „dublă”. În jocul din tur, disputat miercuri, 9 februarie, la Lugoj, scorul final a fost 2-2!

„După părerea mea, am făcut o primă repriză destul de slabă, dar acest lucru pot să-l pun și pe seama încărcăturii maximale din pregătire. Acest lucru se resimte și la unii dintre jucătorii mei. În a doua repriză am schimbat un pic și sistemul de joc și le-am cerut fotbaliștilor să forțeze mai mult în atac. Drept dovadă, repriza a doua a fost mult mai bună, am fost mult mai eficienți și mult mai constanți în joc. De asemenea, ne-am creat și mai multe ocazii, iar la final am reușit să ne impunem. Am reușit ca pe parcursul reprizei secunde să-i folosim și pe ceilalți jucători din lot, iar per ansamblu, sunt mulțumit de joc și de atitudinea băieților mei. Nu pot să mă pronunț dacă față de primul joc cu Lugoj este o diferență sau nu, deoarece condițiile din tur au fost grele. Am jucat pe un teren greu și vă spun sincer că nu m-aș fi dus cu băieții la acest amical dacă aș fi știut dinainte condițiile. Totuși, dacă am ajuns până la Lugoj, am decis să facem un antrenament pe un teren destul de rău. Bine că până la urmă nu ne-am accidentat. Urmează pentru noi un nou ciclu săptămânal de antrenamente la baza noastră de la Lupac, iar sâmbătă vom disputa un amical contra Progresului Ezeriș”, a declarat antrenorul Boșco Vișatovici.