Luni, 1 octombrie, Poliţia Municipiului Caransebeş a fost sesizată de către Alexandru M., din localitate, cu privire la faptul că l-a găsit decedat pe fratele său Marius M., de 30 ani, pe malul râului Sebeş, la marginea oraşului.
Din cercetările efectuate s-a stabilit faptul că Marius M. a plecat la pescuit duminică, fiind găsit decedat de către fratele său, o zi mai târziu.
Lângă cadavru a fost găsit băţul de pescuit, secţionat la 65 cm de la vârf, care prezenta urme de scurtcircuitare. Cauza probabilă a decesului a fost eletrocutarea de la linia de înaltă tensiune, aflată la 4,5 m deasupra solului.
Camelia Giuca
