CARAȘ-SEVERIN – Cu bani europeni, unitatea spitalicească de pe Valea Carașului a fost dotată recent cu noi echipamente medicale destinate recuperării pacienților care au suferit afecțiuni grave!
CARAȘ-SEVERIN – Construită în anul 1747, clădirea a avut un rol important în dezvoltarea Oraviței ca centru strategic și minier. De curând, administrația locală a obținut o finanțare în vederea reabilitării complete a imobilului!
ORAVIȚA – Edilul Oraviţei, Costel Ursu, propune alocarea a aproximativ 10 milioane de euro pentru fiecare oraș, TVA de 10% și impozit pe venit între 1% și 3%, alături de stabilirea unui salariu minim de 6.000 de lei, cu o taxare totală de maximum 15%!
ORAVIȚA – Prin Programul național de consolidare a clădirilor cu risc seismic ridicat (PNCCRS), autoritățile locale au obținut o finanțare nerambursabilă de aproximativ 20 de milioane de euro pentru consolidarea seismică a Spitalului din Oravița – Secția Marila!
ORAVIȚA – Primarul Costel Ursu anunță inițierea unui proiect esențial pentru viitorul orașului: înființarea unei secții de balneofiziokinetoterapie, alături de alte compartimente medicale care pot revitaliza activitatea Spitalului Orășenesc și pot contribui la dezvoltarea economică a localității!
ORAVIȚA – Potrivit edilului, Oravița este pregătită să devină stațiune balneară!
PRIGOR – Președintele Camerei Deputaților a primit titlul din partea primăriței Simona Miclău!
CARAȘ-SEVERIN – De pe urma driblingurilor primarului de Oravița printre merele golden ale liberalilor și ionatanele social-democraților au acum de suferit orăvițenii…
CARAȘ-SEVERIN – Cei doi edili ai viitorilor patru ani au dat mâna pentru un parteneriat benefic între cele două primării!
CARAȘ-SEVERIN – Proiectul investiției de 80 de milioane de euro nu se poate implementa pentru că administrația locală se opune demolării vechiului edificiu, deși lucrarea s-ar face pe banii județului!
