REȘIȚA – O schimbare importantă se produce în structura tehnică a CSM Reșița. Ovidiu Popescu, coordonator al centrului de copii și juniori și antrenor secund al echipei de seniori, și-a anunțat plecarea din cadrul clubului, urmând să își încheie oficial activitatea la 30 iunie 2026. Noul șef al centrului este Boșco Vișatovici!
REȘIȚA – Primarul Ioan Popa i-a făcut o ofertă lui Călin Cheregi să se întoarcă la club și să ocupe o funcție în cadrul Centrului de copii și juniori din Valea Domanului!
REȘIȚA – Grupa de juniori 2008-2009 de la CSM Reșița, antrenată de Călin Cheregi, a cedat pe teren propriu, scor 0-3, în partida amicală cu Dinamo București!
REȘIȚA – Nocturna instalată pe terenul sintetic de la CSM Reșița este benefică în principal pentru Centrul de copii și juniori, fapt recunoscut și de antrenorul Călin Cheregi!
