CARANSEBEȘ – 10 formații din Banat și din Serbia au fost invitate sâmbătă la Caransebeș, la deja tradiționalul turneu old-boys „Stelele Banatului”, ajuns în acest an la ediția cu numărul 14. Amfitrion, ca de fiecare dată, fostul mijlocaș Dan Avram, care a adunat pe stadionul CFR nume de legendă ale fotbalului din această parte a țării!
CARANSEBEȘ – Centrul Școlar de Educație Incluzivă Caransebeș va fi renovat cu bani europeni!
CARANSEBEȘ – Peste 400 de tineri handbaliști din categoriile U10 și U12 s-au întrecut, zilele trecute, la prima ediție a „Handball Future Cup 2026”, găzduită de Sala Polivalentă „Victoria” din Caransebeș. Evenimentul, organizat de ACS Viitorul Caraș-Severin, a reunit echipe de top din zona de sud-vest a țării, punând accent pe bucuria jocului și fair-play, toți copiii fiind premiați la final!
CARANSEBEȘ – Pentru două norocoase s-a semnat joi contractul de lucrări între Primăria Caransebeș și firma care se va ocupa de reabilitarea energetică a blocurilor 2 și 4 din strada Splaiul Sebeșului!
CARAȘ-SEVERIN – E vorba de cele vechi din lemn ale căii ferate Reșița-Caransebeș care vor fi înlocuite cu unele noi, din beton!
REȘIȚA – Reșița va organiza, în perioada 11-12 iunie 2026, pe stadionul „Mircea Chivu”, cea de-a treia ediție a Memorialului „Dan Firițeanu”, competiție dedicată memoriei regretatului profesor și antrenor care și-a legat numele de dezvoltarea multor generații de tineri fotbaliști!
CARANSEBEȘ – Jandarmii montani din cadrul Postului Muntele Mic au intervenit în urma unui apel la 112, prin care era reclamată prezența unui șarpe în piscina unei locuințe din municipiu!
CARANSEBEȘ – Primarul municipiului, Felix Borcean, prezent în redacţia CAON, a făcut o serie de declarații tranșante privind funcționarea Consiliului Local și modul în care sunt adoptate proiectele, susținând că majoritatea politică este instabilă și că deciziile sunt adesea rezultatul unor negocieri și fluctuații de vot!
CARANSEBEȘ – Asta îi așteaptă peste doar câteva ore, pe Aeroportul Caransebeș, pe iubitorii aviației. Municipalitatea, în colaborare cu Aerocubul României, a pregătit pentru duminică după-amiază, de la ora 17, un show aerian impresionant la care intrarea este liberă!
