CARAȘ-SEVERIN – Chiar și cu social-democrații în frunte, reprezentantul liberalilor rămâne membru în Comitetul Director al Salvamont, propus chiar de PSD! E nimeni altul decât Viorel Bașag, unul dintre liberalii convertiți ai social-democraților!
CARAȘ-SEVERIN – Asta crede șeful județului, vizavi de ultimele manevre ale lui Viorel Bașag din Consiliul de Administrație al Spitalului Județean! Președintele Consiliului de Administrație, reputatul medic Paul Purea, absent de la respectiva ședință, fiind plecat din țară, ne asigură însă că un eventual concurs va fi corect și legal, pentru că spitalul are nevoie de un om capabil și priceput!
CARAȘ-SEVERIN – Asta după ce un dentist din tabăra PSD l-a propus pe trădătorul liberalilor din Consiliul Județean președinte al Consiliului de Administrație al Spitalului Județean Reșița!
CARAȘ-SEVERIN – De două luni se tot vorbeşte despre schimbările de macaz politic a doi liberali din Consiliul Judeţean, Viorel Bașag și Bogdan Miloș, culminate cu excluderea lor din formaţiunile locale ale PNL. Vă prezentăm azi două posibile motive, aflate pe surse, ce-i drept, pentru care cei doi au întors armele împotriva PNL și votează cot la cot cu Crina şi consilierii PSD!
CARAŞ-SEVERIN – De la cei doi foşti liberali, preşedintele PNL, Marcel Vela, aştepta demisiile de onoare. Cum nu au venit, formaţiunile locale din care au făcut parte cei doi i-au exclus. Sâmbătă, situaţia lor va fi analizată şi în şedinţa BPJ!
CARAȘ-SEVERIN – În caz contrar, cei doi consilieri județeni, aleși pe listele PNL în forul decizional, vor fi excluși săptămâna viitoare din partid!
CARAȘ-SEVERIN – Doi consilieri județeni din barca liberală au susținut în văzul lumii interesele PSD în ședința forului cărășean, dând încă o palmă cetățenilor care i-au ales și dezvoltării turismului!
CARAŞ-SEVERIN – Președintele Consiliului Județean, Romeo Dunca, a cerut excluderea celor doi liberali din partid, după ce aceștia au boicotat repetat ședințele forului județean, cot la cot cu cei din opoziție!
CARAȘ-SEVERIN – Șeful județului spune că nu renunță la ideea de a o înlocui pe Stancovici, „pentru că am fost votat să schimb lucrurile care nu merg“, însă acolo se confruntă cu „o armată de oameni care stă în spate și cu o armată de oameni care profită“!
CARAȘ-SEVERIN – Este apelul pe care-l face senatorul Marcel Vela, adresat unor consilieri județeni și politicienilor care tratează sănătatea cărășenilor ca pe un meci de tenis între două persoane fizice!
