Caraş-Severin, Romania

După două zile de pauză, elevele antrenorilor Florin Pera şi Liviu Viaşu au revenit luni după-amiază la antrenamente, pentru că sâmbătă, 10 aprilie, de la ora 11.00, vor întâlni pe HCM Buzău, în etapa a 21-a a Ligii Naţionale feminine de handbal.

O partidă de care depinde în mare măsură îndeplinirea obiectivului formaţiei reşiţene, menţinerea în primul eşalon. Universitatea Reşiţa şi HCM Buzău se află în luptă directă pentru a rămâne în Liga Naţională, reşiţencele şi buzoiencele fiind despărţite de un singur punct în clasament (Reşiţa – locul 10, cu 12 puncte, Buzău – locul 11, cu 11 puncte).

Partida „U“ Reşiţa – HCM Buzău va avea loc în 10 aprilie, de la ora 11.00, la Sala Polivalentă, fiind transmisă în direct la Digi Sport, după cum au precizat oficialii formaţiei din municipiul de pe Bârzava.